233 0
Halloween Speciál jidlo

Halloween Speciál: Jídlo

Vše, co potřebujete pro letošní Halloween. Na konci překvapení:)
Hned na začátek pro všechny, kteří nesnáší Halloween. Ano, co máme děti jsem ho začala slavit. A ano, slavíme i dušičky. Každý rok chodíme na hřbitov v Praze zapalovat rodině svíčku, takže tradice dodržujeme.

Pokud máte Pinterest.. Tak sekce Halloween čeká: https://www.pinterest.com/lenkakaclova/halloween/

Na konci článku naleznete můj Halloweenský pozdrav, v každém Halloween speciálu je jiný:)

Pořádáte-li párty a chcete speciální občerstvení nebo jen chcete dětem zpříjemnit den, budou se vám určitě hodit následující tipy. Některé jsou vyloženě pro dospělé, ale zejména zeleninové variace určitě ocení i děti. Nejen na Halloweena. Část speciálu s názvem Jídlo nabízí další inspiraci, která podpoří tu správnou děsivou atmosféru Halloweena. (Ve zvýrazněných částech je vždy odkaz na bližší informace k danému obrázku)

Plánujete-li temnou až upíří výzdobu, můžete si jednoduše zpestřit stůl těmito otrávenými jablky. Postačí vám k tomu jablka, které obalíte v karamelu, do kterého kápnete potravinářské barvivo.

spooky-apples

Párek v bulce bude mít své kouzlo, když jej naříznete v místech kloubů, na jednu stranu dáte například mandli místo nehtu a celou „chuťovku“ dozdobíte kečupem místo krve.

5191421499277312=s740=h585

Banány a mandarinky můžete pomalovat a udělat z nich veselé duchy, na tácku je děti určitě dlouho nenechají.

banany mandarinky

Hrobečky ze sušenek, polité čokoládou. Opět jednoduché. Necháte zatuhnout, namalujete kříž nebo RIP (rest-in-piece – americké „odpočívej v pokoji“) a máte i krásnou dekoraci.

hrobecky

Domácí hamburg s hady/žížalami vytvoříte, když na proužky nakrájíte klasický párek a vhodíte ho do vroucí vody, aby se uvařil a zkroutil. Opět můžete dokreslit kečupem.

Worm-Sammy-from-Our-Best-Bites

Z párků se dají vytvořit i malé mumie, které obalíte například listovým těstem a kápnete na ně hořčici, abyste vytvořili očička.

Mummy-Dogs-from-Our-Best-Bites

Zdravá kostra ze zeleniny nejen pro děti. Zde se kreativitě meze nekladou, použít můžete cokoliv, co máte doma. Místo hlavy je ideální dip, do kterého si můžete kousky zeleniny namáčet.

64-Non-Candy-Halloween-Snack-Ideas-veggie-skeleton

Mozečky ve vajíčkách nebo pavoučí vajíčka… Kdo se odváží ochutnat :)? Mozečky vytvoříte pouhým rozkrojením hotového vajíčka, posypete sladkou červenou paprikou, dodáte kousek zeleného z ledničky a je to. Pavoučka tvarujete z nakrájené černé olivy.

64-Non-Candy-Halloween-Snack-Ideas-deviled-eggs

Paprika se dá snadno vytvarovat do tvaru dýně. Můžete ji vyříznout obličej a dovnitř dát nějaký dip.  nebo co vás napadne. Zajímavé by byly například vlašské oříšky jako mozečky :)

64-Non-Candy-Halloween-Snack-Ideas-lantern-peppers

Malé karotky vyskládejte na talíř či tác do tvaru dýně, na hlavičku můžete použít brokolici místo zeleného. Pusa se dá vytvarovat z na proužky nakrájené okurky a místo očí a nosu použijte malé mističky s dipem. Po mrkvi se jen zapráší.

halloween

Zeleninové příšerky vytvoříte úplně z čehokoliv, co máte doma. Nakrájené okurky, papriky, cherry rajčátka, klasické rajčata, mrkev, olivy, cizrna, čočka.. co najdete.

64-Non-Candy-Halloween-Snack-Ideas-cucumber-monsters

jablka s americkým úsměvem  máte za chviličku. Na plátky nakrojené jablko a marshmallowny nebo kostky cukru. Pojítkem může být cokoliv. Pokud to budou jíst děti, doporučuju už nic dalšího sladkého :)

64-Non-Candy-Halloween-Snack-Ideas-apple-smiles

Něco pro dospělé… Tohle by ocenil můj Aleš :) Aranžmá na Halloweenskou hostinu čistě z masa. Tak, jak je to morbidní, dala bych si :)

b1ef5ba738754ca88a272d26b713c493 (1)

Pavoučí sušenky si buď uděláte domácí nebo koupíte v obchodě hotové. Stačí jen za tepla z horké čokolády vytáhnout nožičky nebo je sami z extra čokolády udělat.

chocolate-chip-cookie-recipe-Halloween-spider-cookies-

Halloweenské strašidlo z pizzy je další skvělý kousek, jak zpestřit večerní hostinu. Já dělám svou domácí pizzu, takže si to chce jen vyhrát s tvarem a o zábavu je postaráno.

enhanced-buzz-28027-1380552528-27

Stejný princip pak u baget. Můj recept na domácí bagetky zde.

Pizza-mummy
Uvařte si krvavá vajíčka. Hotovému vajíčku rozpraskáte skořápku a ponoříte do potravinářského barviva. Pak stačí už jen oloupat.

5377671310_b5dbe31f88_o

Váš výborný domácí salát nebo pomázánku může krásně vyvrhnout vyřezávaná dýně. Může u toho i svítit :) .
01b06e5c2357dc771b2324947167336d
Pavučinu na pizze, koláči, omáčce či jiném jídle, například z cukru, stejně jako když malujeme na perníčky, ze sýru nebo listového těsta… Co se vám zrovna hodí.

f0c9164e0c8a7c0db6e821cfb920dd8c

Vaše střeva na talíři můžou být obdobou koláče z listového těsta ať už sladkého nebo slaného. Krev dotvoříte marmeládou nebo kečupem podle toho, jakou variantu zrovna děláte.
enhanced-buzz-32576-1380298856-3
Chutní švábi z datlí budou zdravou pochoutkou pro celou rodinu.
enhanced-buzz-18926-1380301390-0
Za tento obrázek se omlouvám, ale pokud si někdo dokáže jít až za hranici černého humoru. Stará panenka může najít své místo v polívce, punču či čemkoliv, čeho budete mít „kotel.“
enhanced-buzz-16162-1380298088-0
A slíbený pozdrav nakonec :)

PhotoFunia-1445968323

Slavíte Halloween? Vaříte něco speciálního na tento den?

Halloween Speciál jidlo

O autorce:

Jsem jednatelkou společnosti Just Media s.r.o., lifestylová bloggerka a máma. Fascinuje mě svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Miluji svou rodinu, cestování, sport a diy projekty.

PODOBNÉ ČLÁNKY

Zanechte Váš komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CommentLuv badge

Buďte se mnou v kontaktu!

Najdete mě zejména na těchto sociálních sítích:

Přihlašte se k newsletteru.

Můj Instagram

LenkaKaclova